Rozhovor s grafičkou Aničkou

Na 2 týdny jsme ve Slamu měli na praxi grafičku Aničku. Na rozloučenou nám donesla zákusky od babičky, tak jsme ji ještě vyzpovídali, jak se jí u nás líbilo.

Aničko, kolik ti je a co studuješ?

Je mi 18 a studuji třetí ročník oboru Reprodukční grafik pro média na Střední škole polygrafické.

Proč sis vybrala zrovna tento obor?

Vlastně mě k tomu na základní škole dokopala učitelka informatiky, protože mě bavila práce s počítačem a malovat. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli to byla správná volba, ale dnes nelituju.

V rámci studia máte povinnou praxi, kolik jí máte?

Máme jednu měsíční praxi ve firmě. Ve škole jí ale máme dost, střídá se nám týden praxe a týden školy.

Proč jsi s praxí oslovila zrovna Slam.CZ?

Hledala jsem nějaká grafická studia a vy jste byli první, kdo mi vyjel. Oslovila mě vaše práce, tak jsem si řekla, že to zkusím.

Co sis v praxi vyzkoušela?

Původně jsem se bála, abych tady nerovnala papíry, ale práce bylo vcelku dost. Dělala jsem svatební oznámení, potisk krytky na tažné zařízení, vytvářela jsem logo, návrh plachet. Super bylo dělat na reálných zakázkách, ke kterých se ve škole moc nedostaneme, protože na tom dělá hodně studentů, takže je menší šance, aby vybrali můj návrh.

Naučila ses něco nového?

Určitě. Skvělé hlavně bylo, že jsem viděla, jak se jedná se zákazníky a tvořit ty reálné zakázky. Po dlouhé době jsem zase dělala v Corelu, do toho bylo těžké se zase dostat, protože jsem zvyklá na Illustrator, ale možná mě teď Corel baví více. Oproti škole je jinak rozdíl v tom, že ve Slamu ukládáte věci do tiffu.

Jak bys celkově zhodnotila praxi?

Bylo to super a bude se mi stýskat, kluci grafici byli hodně ochotní a děkuju jim.

 

Děkujeme Aničce, že nám napsala a šla na praxi do Slamu. Přejeme jí mnoho štěstí při studiu a třeba se tady u nás ještě potkáme. :-)