V tiskovém centru Slam.CZ profesionálně zpracujeme Vaše tiskoviny. Umíme: vazby, laminace, bigování a perforace, řezání, zapravení rohů a děrování.

Vazby

Svážeme Vám dokumenty podle Vašeho přání, přímo v provozovně tiskového centra disponujeme následujícími možnostmi:

Knižní vazby

Drátěná vazba, kroužková vazba, násuvný hřbet, sešitová měkká vazba V1, V2 lepená vazba v měkkých deskách (brožovaná vazba). Šité knižní vazby: V4 (měkké desky) a V8 (tuhé desky).

  • Drátěná vazba je kroužková vazba s důrazem na eleganci a vzhled. Listy jsou otočné o 360°, vazba je nerozebíratelná.
  • Kalendářová vazba včetně výseku pro háček nebo otvoru na pověšení.
  • Tuhý plastový násuvný hřbet. Velice oblíbená vazba pro svoji použitelnost bez stroje. Dá se snadno rozebrat a opět použít.
  • Svázání kancelářskou sponou, jednou nebo dvěma přímo ve finišeru stroje WC5665.
  • Svázání profesionálním kancelářským sponkovým vazačem do šířky stohu 20 mm.

Sešitová měkká vazba V1

Sešitová měkká vazba V1 patří mezi jedny z nejpoužívanějších vazeb. Vyrábí se ručně, poloautomaticky i zcela automaticky. Knižní složky jsou vložené do sebe a zavěšené do jedenkrát rýhované obálky.

U vazby V1 závisí počet stran na plošné hmotnosti papíru. U papíru s plošnou hmotností do 70 g/m2 nejvýše 64 listů (128 stran), u papíru plošné hmotnosti od 70 g/m2 nejvýše 48 listů (96 stran). V případě nedodržení těchto pravidel může docházet k samovolnému otevírání. Šití se provádí drátem nebo nití na krejčovském stroji. Obálka bývá zásadně bez záložek. Po zavěšení knižního bloku do obálky se provádí ořez po třech stranách.

Vhodné: brožury, časopisy

Lepená měkká vazba V2

Lepená měkká vazba V2 je technologicky nenáročná a dovoluje použít větší počet stran. Pevnost vazby ovlivňuje typ lepidla, druh použitého papíru a způsob vyhotovení. Knižní blok se skládá z jednotlivých listů nebo knižních složek, které jsou řazeny za sebou a zavěšují se do čtyřikrát rýhované obálky. Textová část musí být vyřazena tak, aby vlákna papíru byla souběžně se hřbetem knihy. Hřbet knižního bloku se frézuje pro lepší přilnutí lepidla a následně se lepí k obálce.

Při plošné hmotnosti papíru do 49 g/m2 je vhodný počet listů nejvýše 200 (400 stran), u papíru plošné hmotnosti od 50 g/m2 maximálně 160 listů (320 stran). V případě nedodržení těchto pravidel může docházet k samovolnému zavírání knihy. Obálka může být papírová nebo laminovaná* bez záložek a přebalu.

Po zavěšení knižního bloku do obálky se provádí ořez po třech stranách.

Vhodné: časopisy, katalogy

*Laminace – provádíme také laminaci lesklou nebo matnou. U laminace digitálního tisku je dobré udělat zkoušku přilnavosti laminace k použitému toneru.

Šitá měkká vazba V4

Technologicky nejnáročnější šitá vazba v měkkých deskách, v malých nákladech se prakticky nepoužívá. U tohoto typu jsou text i obrázky čitelné až do hřbetu.

Knižní složky se nejprve šijí tavnou nití a snášejí, nebo se nejprve snášejí a potom šijí. Na knižní blok se nanese lepidlo a dále se zavěsí do čtyřikrát rýhované obálky. Tento druh knižní vazby se používá tam, kde není žádoucí tuhá vazba.

Vhodné: tiskoviny o rozsahu až 800 stran

V8 tuhá knižní vazba s nekombinovaným potahem

Nejčastěji používaná tuhá knižní vazba. Desky jsou vyrobené z lepenky a potažené jedním typem materiálu. Vazba může mít barvenou ořízku, kapitálek, záložkovou stužku nebo papírový přebal.

Vazba V8 s polstrovanými deskami

Nejčastější použití má tato vazba na diáře a poznámkové bloky. Naše firma je Vám schopná nabídnout tuto vazbu v kombinaci s malonákladovou výrobou i personalizací na deskách.

Vhodné: knihy a publikace vyžadující vyšší kvalitu a trvanlivost

Vyřazení stran před tiskem

Protože tiskneme na velké archy papíru, které se následně skládají, je pro zjednodušení potřeba uspořádat strany tak, aby na sebe po složení správně navazovaly.

Vyřazení stran s námi konzultujte před samotným tiskem. Na základě počtu stran a formátu potiskovaného materiálu zvolíme vhodný modul vyřazení stran po 8, 16, 24 nebo 32 stranách na složku.

Ceník vazeb

Plastové násuvné hřbety Drátěná vazba Kalendářová vazba
4 mm, 3–30 listů 10 Kč 10-130 listů 40-60 Kč A4 50 Kč
6 mm, 30–60 listů 12 Kč A3 60 Kč
12 mm, 60–120 listů 14 Kč
Za rozebrání jakékoliv vazby účtujeme 10 Kč.

Laminace

Laminace ochrání Vaše tisky před ztrátou barevnosti a povětrnostními vlivy při použití v exteriéru. Laminujeme do formátu SRA3 za tepla i za studena.

Ceník laminace

cena za 1 kus při celkovém počtu tloušťka 1–24 ks 25–96 ks 97–240 ks Od 241 ks
A4 folie 100 µm 22 Kč 19 Kč 17 Kč 16 Kč
A3 folie 40 Kč 35 Kč 31 Kč 30 Kč
A5 folie 14 Kč 12 Kč 10 Kč 9 Kč
A6 folie 12 Kč 10 Kč 8 Kč 7 Kč
Vizitky 7 Kč 6 Kč 5 Kč 4 Kč

Bigování a perforace

Bigování umožňuje lepší přehýbání papíru vyšší gramáže bez poškození papíru, je možné ho použít i jako dekorační prvek.

Perforace je vytvoření řady drobných otvorů, díky kterým jde následně materiál snadněji odtrhnout (např. u vstupenek a kupónů). Perforujeme na elektrickém stroji s pracovní délkou 450 mm a provedením perforace nebo rýhy 1,2 mm a 1,4 mm u kartonu do 400 g.

Jsme schopni touto technikou zpracovat i Vaše donesené výtisky. Ceny kalkulujeme individuálně.

Řezání a formátování

Drobný ořez se dá provést na ručních řezačkách s pracovní délkou dostatečnou pro SRA3 formát (320 x 450 mm). Především však řežeme na produkční řezačce Maxima 80, která má pracovní řez 800 mm dlouhý a zvládne až 100mm blok papíru. Můžeme Vám naformátovat jakoukoliv velikost papíru v rozmezí 35–800 mm.Použití stroje je vhodné i pro zpracování nakopírovaných tisků.

Do řezačky se nesmí nikdy dostat kovové součásti, pokud ve Vašich tiskovinách k nařezání budou ukryté kancelářské sponky, sešívací drátky apod., může Vám být naúčtováno přebroušení nože v hodnotě 2000 Kč. Řezání na stohové řezačce účtujeme podle počtu řezů v ceně 15 Kč/řez.

Zapravení rohů a děrování

Provádíme zakulacování rohů různými poloměry a děrování s volně polohovatelnými pozicemi a počtem děr (1–4). Ceny jsou individuální podle materiálu a množství.

Tiskneme i během lockdownu

Tiskové centrum Slam.CZ pro vás nadále zpracovává malé i velké tiskové zakázky a jsme pro vás na příjmu na telefonech, e-mailech i na chatu.